KEENIA

Keenia on kuulus oma looduskaitsealade ja seal toimuvate safariretkede poolest. Sealsed safarid pakuvad rikkalikult kohtumisi loomadega, näha saab kõiki “suure viisiku” ehk Big Five esindajaid: elevante, leoparde, lõvisid, ninasarvikuid ja piisoneid. Vaadelda loomi oma igapäevaseid
toiminguid tegemas on võimas ja emotsionaalne kogemus.

Seikluslikel safariretkedel on teejuhtideks põhjaliku väljaõppe ja kogemustega giidid ning majutuspaikadeks hinge ja armastusega rajatud safarilaagrid. Keskkonnahoid ja looduslähedus on Keenias aukohal ning klientidele pakutakse südamega loodud esteetikat ja kvaliteeti.

Safarid sisemaal asuvates loodusparkides on tore kombineerida rannapuhkusega inspireerivates eravillades rannikul või India ookeani saartel. Enamik Keenia reisidest algavad ja lõppevad Nairobis, ka siin oleme välja valinud šikid boheemlikku luksust pakkuvad majutuspaigaid ja kohaliku elustiili tunnetamiseks parimad restoranid. Oma partneritega koostöös pakume lisaks headele elamustele ka turvalisust. 

Esimeseks safariretkeks soovitame ühte kõige olulisemast loomaparki Keenias, riigi lõunaosas asuvat Masai Marat.

Elamuslikud safarid

Masai Mara

Elamuslikud safarid

Suur Ränne

Safariretked Masai Mara looduspargis

Masai Mara looduspark on Nairobist umbes tunniajase lennu kaugusel. Suurepäraseid loodusvaateid pakkuvat maastikku läbib Mara jõgi, mis on taimedele ja loomadele tähtsaks veeallikaks ning põhjuseks, miks just siin on elu liigirikas ja arvukas. Maailma suurim eluslooduse kontsentratsiooniga piirkond koosneb riiklikust rahvuspargist ja mitmetest masai kogukonna juhitavast eraõiguslikest looduskaitsealadest. Maa-ala kõrgus jääb vahemikku ca 1400 - 2200 m, mistõttu malaariaoht siin puudub.

Safarielamused Masai Maras on võrratud. Külastajad saavad looduskaitsealaga tutvuda autoga ringi sõites, meie safaritel selleks spetsiaalselt kohandatud võimsate maasturitega ning professionaalsetest giididest autojuhtidega. Ainulaadseid vaateid maastikule ja selle elanikele pakuvad kuumaõhupalli safarid.


The Great Migration ehk Suur Ränne

Üks suurejoonelisemaid. loodussündmuseid Masai Maras on iga-aastane Suur Ränne - miljonid gnuud, sebrad, piisonid ja teised kabjalised rändavad Serengeti tasandikult Tansaanias Masai Marasse värskeid karjamaid otsima. Massiivsed loomade karjad liikumises, ületamas jõgesid ja trotsides ohtusid on hingematvalt ülevad vaatepildid. Suure Rände ajal loomade arv umbkaudselt kahekordistub, traditsiooniliselt saabuvad suure rände karjad ja nendega kaasnevad kiskjad.

Suur Ränne leiab aset kahel korral aastas augustis, septembris ning märtsis, kuid see ei ole 100% täpne, vaid võib toimuda millal iganes, olenevalt sademetest ja looduslikest toiduvarudest. Kuigi Suur Ränne on selle piirkonna üks kõrghetki, pakub Masai Mara aastaringselt erakordseid võimalusi metsikute loomade vaatlemiseks. Iga aastaaeg toob endaga kaasa unikaalseid elamusi, alates vihmaperioodi lopsakast rohelusest kuni kuldsete maastikeni kuivaperioodil.

Safarile on võimalus laagrist kaasa valida professionaalsed fotokaamerad ning igaüks saab kaamerasse püüda oma isiklikud elamused ja emotsioonid. Iga päev toimub laagri fotostuudios vilgas tegevus, õhtuti kui fotod on kaameratest alla laetud aitavad profifotograafid teha fotode valikuid ja töötlemist. Soovijatele õpetatake väiksemaid ja suuremaid loodusfotograafia saladusi. Nii saab igaüks kõrge kvaliteediga fotode omanikuks, mis on safariretkest ilus mälestus kogu eluks. Safarilaagri fotokoolis koolitatakse ka kohalikke masai lapsi, giide ja kogukonna liikmeid fotograafia alal.

Majutus luksuslikus & keskkonnasõbralikus safarilaagris

Ainulaadne safari lodge, mis viimastel aastatel on võitnud nii minu enda kui ka minu heade klientide südamed, on loodud siira pühendumusega loodushoiule ning armastuse ja lugupidamisega põlisrahva vastu. Inspireeriva disainiga laagri iga detail on kavandatud jätkusuutlikult ja kõrge esteetikaga. Laagri rajajate soov oli ehitamise käigus mitte ühtegi puud maha raiuda, selleks rajati väliterrassid ümber puude, telgid ehitati kumerad.

Lodge'i asukoht on suurepärane, metsloomade lähedus võimaldab lühikesi sõite safaritele ning annab külalistele võimaluse luksuslikult puhata. Selleks on loodud mugavused - üle 250 kilo kaaluvad vanaaegsed vasest vannid sviitide väliterrassidel lõõgastumiseks, spaa ja välibassein, väike jõusaaliala füüsiliseks treeninguks. Lisaks elusloodusele, mis on safariretkede tipphetk, luuakse külalistele atmosfäär, mis on inspireeritud tasakaalust ning pakub erinevaid võimalusi vaimu ja füüsise kosutamiseks. Puulatvade vahele on rajatud vaateplatvorm ja vabaõhusviit, neis paikades saab nautida tähistaevast ning vaateid jõele, tasandikele ja nende metsikutele elanikele. Need on ideaalsed paigad maagiliste hetkede ja unustamatute mälestuste loomiseks. Laagri kõige lõunapoolsemasse punkti on rajatud veesilm, mis tagab loomadele aastaringselt joogivee ja loob võimaluse laagris kohapeal näha gepardeid, elevante, lõvisid, sebrasid, jõehobusid ning erinevaid linnuliike.


Laagri personal teeb kõik, et külaliste viibimine Masai Maras oleks erakordne, lisaks imelistele hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidele kohapeal olevas restoranis on nad leidlikud teie üllatamisel. Võib juhtuda, et õhtusöögilaud kaetakse just teile savannimaastikul, et nautida päikeseloojangut. 

Ürgse elustiiliga hõimud

Ürgsed hõimud


Keenias on viimastel andmetel 45 erinevat suguharu, kes tänaseni elavad autentselt ja looduslähedaselt. Kultuuride mitmekesisuse tunnetamine ja hõimudega suhtlemine on erakordne kogemus.

Masai Mara ala asustab masai rahvas, poolnomaadlik hõim, kes on tuntud oma erilise riietuse, rikkalike kultuuritraditsioonide ja tiheda seotuse poolest maa ja selle loodusega. Masai Mara külastajatel on võimalus suhelda masai rahvaga ja õppida tundma nende eluviisi.

Katrin Kuldma, Ultima Thule Galerii loovjuht

"Reis Janaga Keeniasse oli minu esimene tõelise Aafrika külastus. Kui varem arvasin, et Euroopa rikkalik kultuur on kiire elutempo kõrval parim ja piisav reisinaudinguteks, siis nüüd avanes mu süda ja hing ka Aafrika mandrile. Loomulikult on loodus ja loomad vapustav elamus, kuid muljet avaldas ka kõrge tasemega disainiesteetika ning loomulikult inimesed. Kohalike siirus ja aval suhtluslaad lihtsalt murrab südamed."

Marek Začek, Ultima Thule Galerii visionäär

"Olen rännanud fotosafarile Aafrikasse ka varem, seetõttu teadsin, mida oodata. Kuid reis Agent B-ga oli muidugi stiili ja sihtkohtade valiku osas ekstraklass. Ootamatu võimalus kohapeal kasutada professionaalset fototehnikat ja uljalt seigelda safarigiididega Maasai Mara erakordses looduses andis võimaluse üheks klõpsuks, tabasin hetke, mida olin otsinud ja oodanud aastaid. Keset päeva alanud massiivne torm muutis süsimustaks pilvemassiividega taeva ja savannimaastku, päevavalguses on nähtav mäeahelik horisondil."

Erakordsed elamused

Inspireerivad majutuspaigad

Lummavad maastikud