ULTIMA THULE GALERII - LEGEND, LUGU & FILOSOOFIA

ALATES TALVISEST PÖÖRIPÄEVAST 2019

Ultima Thule Galerii partnerid tähistasid oma ühist teekonda, toetades Tallinna Poistekoori ja Viini Rahvaooperi metsosoprani Annely Peebo jõulukontserti 2019. aasta detsembris. Unikaalne kontsert toimus Tallinna ühes uhkeimas ja kauneimas pühakojas keskajal, Niguliste kirikus. Niguliste on täna Eesti Kunstimuuseumi filiaal.

Talvisel pööripäeval 2019 avasid Agent B, Alpaka, AMANJEDA by Katrin Kuldma, AMANJEDA Home, Archipolaris, Arro Porcelain, Karin Kersa Jewellery ja WOOM Ultima Thule Galerii uksed Tallinna südalinnas. Alates 2020. aastast on Ultima Thule Galeriiga liitunud Diastone, Tõnis Vellama / SEOS Valgustus ja Baltic Luxury.

Ultima Thule Galerii asutamise kontserdi pildigaleriid leiate siit: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=ultimathulegallery&set=a.231546508344322ULTIMA THULE LEGEND

Ultima Thule on müütiline saar kaugel Põhjalas, mida kirjeldas oma reisikirjas tuhandete aastate eest  Kreeka maadeuurija Pytheas. Aja jooksul sai Ultima Thulest legend - unistus kaugel Põhjalas maailma äärel asuvast rikkaliku kultuuriga saarest. Põhjala maad ja mered on olnud 
sihtkohaks paljudele õnneotsijatele läbi sajandite. Siit on leitud viljakaid maid ja merevaiku, enneolematult pikki suvepäevi ja puutumatut loodust.

Ultima Thule asupaiga kohta on mitmeid teooriaid, neist enim on tõestust leidnud armastatud kirjaniku, filmitegija ja poliitiku, Eesti endise presidendi Lennart Meri elutöö. Tema uuringute kohaselt antiikajal kirjeldatud legendaarne Thule on Saaremaa. 

Ultima Thule sümboliseerib rännakut maailma äärele - uue avastamist ja erakordse otsinguid, püüdlust kõrgemate standardite poole. Ultima Thule ideest inspireerituna on sündinud sarnaseid väärtuseid jagavate disaini- ja elustiilibrändide, kunstnike ja loojate koostöö. 

 

PÕHJAMAISE LUKSUSE LOOJAD

Ultima Thule Galerii ühendab põhjamaiseid kõrge kvaliteediga tooteid ja teenuseid loovaid brände ning sõltumatuid loojaid. Ultima Thule Galerii brändidele ja loojatele on iseloomulik originaalsus, pühendumus täiuslikkuse taotlemise poole ja põhjamaise pärandi väärtustamine. Need brändid ja loojad väärtustavad inimest ja keskkonda. Nad on põhjamaise luksuse loojad.

Põhjamaise luksuse esteetika toetub individuaalsusele ega järgi kiirelt vahelduvaid trende. Ultima Thule Galerii partnerid loovad kvaliteetset stiili, diskreetset ja ajatut põhjamaist luksust. 

 

„SLOW“ FILOSOOFIA

Ultima Thule galerii partnerid - põhjamaise luksuse loojad - jagavad “slow” ehk aeglase liikumise filosoofiat. “Slow” algatas Carlo Petrini, Itaalia filmirežissöör ja  rahvusvaheliseks saanud  Slow Food Movement ehk Aeglase Toidu Liikumise aktivist ning asutaja. Liikumine loodi aastal 1986 pärast Roomas Hispaania treppide lähedal avatud kiirtoiduketi vastast protestiaktsiooni. Aeglane Liikumine väärtustab keskkonnasõbralikke ja puhtaid tooraineid, hingestatud väiketootmist ja käsitööd, pärandi ja traditsioonide harmoonilist kombinatsiooni uuendusliku ja modernsega. Aeglase filosoofia eesmärk on teha kõike võimalikult hästi, mitte võimalikult kiiresti, oluline pole kvantiteet vaid kvaliteet.